Druhy pláten | Fotoobrazy z plátna

Druhy pláten

Všechny fotoobrazy z plátna Vám můžeme vytisknout na plátna Canvas 240g/m² - 100% polyester, Premium Canvas 390g/m² - 100% bavlna, Satin Canvas 350g/m² - 100% bavlna a Recycled Satin Canvas 330g/m².

Fotoobraz Fotoobraz

Plátno Canvas 240g/m²
100% polyester

 • Plátno má matný vzhled.
 • Plátno má pravidelnou a hladkou strukturu.
 • Výhodou je nižší pořizovací cena.
 • Plátno je vyrobené z umělého materiálu, a má nižší gramáž.

Mými slovy se jedná o levnější variantu poměr cena/kvalita. Plátno bez potisku působí synteticky avšak vždy záleží na fotografii, která bude na plátně vytištěna ( kvalita fotky , barvy apod.) Škála barev po tisku bývá z drtivé většiny rovnoměrně rozložená hlavně kvůli struktury plátna. Jednoduše řečeno volbou tisku na ECO nic nezkazíte a pokud chcete klasiku, zvolil bych tuto variantu, možná bych tisk v případě potřeby doplnil lakováním, které probíhá ručně ve dvou vrstvách a pomáhá chránit barvy na plátně proti poškození.  

Při sytě černých barvách na fotce doporučuji zvolit lakování. V případě že si zvolíte sytě černou barvu bez lakování důrazně nedoporučuji na plátno sahat, může dojít k poškození barev.

Plátno Premium Canvas 390g/m²
100% bavlna

 • Plátno je matné, má nepravidelnou strukturu.
 • Plátno má své přednosti hlavně v přírodním materiálu.
 • Plátno má vysokou gramáž bavlny 390g/m².

Fotoobraz Fotoobraz

V případě Bavlny se trochu pozastavím. Jedná se strukturované plátno s vysokou gramáží, čímž oproti ECO rozhodně nemůžu hovořit o hladké struktuře. Ba naopak pory, kterými bavlna disponuje dokáží obraz a barvy vytáhnout do větší reality na povrchu. Bavlna sama o sobě vstřebává více tekutiny, čili i barev nebo laku, takže v případě tisku jsou naše tiskárny více zatěžovány na spotřebě barev, kvalitě tisku a celkově obraz působí živěji a podobá se více reálu. Naše stroje umí tisk i na tak složité materiály, které mají v milimetrech lámavou či nepravidelnou strukturu a to na všech barvách a jejich přechodech do jiných odstínu umí udělat pravidelný tisk jako na klasické fotografii. Vždy tiskneme v nejvyšší kvalitě barev, jak v černé, tak i ve všech pastelových barvách, které bývají velice choulostivé při manipulaci či ručním natahování na rám, a my všechny Vaše obrazy zpracováváme ručně. V případě lakování je to opět otázkou vkusu. Jako u ECO tak i zde je výrobní proces stejný. Musím ale zdůraznit, že tisk na bavlnu patří k hodně oblíbeným a výsledek spolu s fotografií ve vysokém rozlišení, či profi fotkou zaujme opravdu drtivou většinu náročných zákazníků.

Při sytě černých barvách na fotce doporučuji zvolit lakování. V případě že si zvolíte sytě černou barvu bez lakování důrazně nedoporučuji na plátno sahat, může dojít k poškození barev.

Fotoobraz Fotoobraz

Plátno Satin Canvas 350g/m²
100% bavlna

 • Plátno ve své struktuře ukrývá jemný nádech lesku.
 • V porovnání s bavlnou a eco je struktura velmi nepravidelná.
 • Plátno je odolnější proti mechanickému poškození.
 • Materiál plátna je 100% přírodní.
 • Plátno má vyšší gramáž 350g/m² a jedná se o bavlnu s povrchovou úpravou s leskem.
 • Plátno jemně zvýrazňuje barvy, díky svému materiálu.

Tohle plátno je pro mne tak nějak srdcová záležitost a alfou a omegou ve výběru hlavně toho, co chci na obraze zviditelnit a jakou fotku nebo jaký detail zdůraznit... Pokud bych měl shrnout výše uvedené, tak Satin je svým způsobem SVŮJ- a ví proč. Satin má velmi nepravidelnou strukturu a chybou není to, že má vady na svém povrchu- drobné hrboly a nepravidelné tvary jenže tisk na takový materiál přináší ve své podstatě radost z výsledku. Ptáte se proč? Satén má rád všechny barvy, hlavně si s barvami rád hraje a svůj um ukáže ve chvíli, kdy to Vy chcete vidět. Studoval jsem stovky fotografií a nejlépe se vyjímal na přírodě, hlavně když chcete zdůraznit z dálky západ slunce nad sněhovou závějí u které stojíte, třpyt jezera s pozadím hor v dáli apod. Třpytit se může i černobílá fotka, prakticky u tohoto plátna se meze nekladou. Jediné co bych zmínil je to že tady nelakujeme- ztráta efektu. Další na co bych Vás upozornil je to, že SATIN je odolnější, ale né u každé barvy. Sytá černá, pastelově tmavé barvy mají dlouhou dobu schnutí, takže jakmile od nás obdržíte obraz v sytých jednolitých barvách, dávejte pozor prosím na vybalování a pokud možno se nedotýkejte plátna.

Plátno nám vytáhne barvy, jelikož povrchová úprava je lesklá. Pokud tedy budete mít například černé barvy, tak budou tedy o něco černější než na výtisku matném. Pokud si vyberete barevné barvy, opět budou o něco sytější než na výtisku matném.

Plátno Recycled Satin Canvas 330g/m²

 • Plátno v celém svém strukturálním prošití nabízí větší nádech lesku oproti Bavlně Satin 330g/m²
 • Nabízí pravidelnou strukturu stejně jako u ECO plátna
 • Plátno je odolnější proti mechanickému poškození
 • Syntetika o gramáži 330g/m²

Fotoobraz Fotoobraz

Novým členem naší nabídky se počátkem roku 2022 stalo přesně toto plátno. Testovali jsme ho již před rokem ale nechali jsme mu čas. Vím, že jsme neudělali chybu. Myslím že oficiální video Vám poví vše. Ano, jde o recyklované plasty z moří, fabrik a vlastně se upřímně jedná o to že, se posbírají a zpracuji staré plastové odpadky a z toho tvoří plátno. Já Vám však popíšu co Vám nabídneme my spojením naší práce a tohoto plátna. Přesně před rokem v lednu 2021 jsme vytiskli obraz, který jsem Vám natočil na videu níže. Do dneška visí v ložnici :-) Tisk v top kvalitě, stropní světlo a přechod ze strany na stranu. Je vidět, co plátno nabízí a je už na Vás jestli chcete přesně to, co vidíte. Přiložil jsem i několik fotografií k porovnání. Kvalita barev spolu s tiskem je ohromující. Jednoznačně bych u tohoto plátna nevolil sytě černou barvu ( dlouhá doba schnutí po dryingu ) a také proto, že toto plátno potřebuje svoji krásu ukázat se na veselých, živých a sytých barvách.

Plátno nám vytáhne barvy, jelikož povrchová úprava je lesklá. Pokud tedy budete mít například černé barvy, tak budou tedy o něco černější než na výtisku matném. Pokud si vyberete barevné barvy, opět budou o něco sytější než na výtisku matném.

Rozdíly mezi plátny

Veškeré plátna se liší strukturou a povrchem matným nebo lesklým.

Při sytě černých barvách na fotce doporučujeme zvolit lakování. 

Fotoobraz Fotoobraz Fotoobraz

Článek pro Vás napsal Patrik :)

Sledujte nás na @fotoobrazy_z_platna
Fotoobrazy z plátna
Odebírejte naše novinky a akce

Chcete, aby vám neuniklo nic důležitého z našeho eshopu?
Pak neváhejte a přihlašte se k odběru novinek.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Přijímáme online platby Visa MasterCard gPay ApplePay
Balíček vám doručí GLS Toptrans