Druhy pláten | Fotoobrazy z plátna

Druhy pláten

Druhy pláten

Všechny fotoobrazy z plátna Vám můžeme vytisknout na plátna Canvas 220g/m² - 100% polyester, Premium Canvas 360g/m² - 100% bavlna a Satin Canvas 350g/m² - 100% bavlna.

Fotoobraz Fotoobraz

Plátno Canvas 220g/m²
100% polyester

 • Plátno má matný vzhled.
 • Plátno má pravidelnou a hladkou strukturu.
 • Výhodou je nižší pořizovací cena.
 • Plátno je vyrobené z umělého materiálu, a má nižší gramáž.

Mými slovy se jedná o levnější variantu poměr cena/kvalita. Plátno bez potisku působí synteticky avšak vždy záleží na fotografii, která bude na plátně vytištěna ( kvalita fotky , barvy apod.) Škála barev po tisku bývá z drtivé většiny rovnoměrně rozložená hlavně kvůli struktury plátna. Jednoduše řečeno volbou tisku na ECO nic nezkazíte a pokud chcete klasiku, zvolil bych tuto variantu, možná bych tisk v případě potřeby doplnil lakováním, které probíhá ručně ve dvou vrstvách a pomáhá chránit barvy na plátně proti poškození. První vrstva se nanáší 24 hod po tisku, druhá cca po 90 minutách po té první a třetí, poslední fáze patří pouze fixaci laku. Celé plátno pak schne cca dalších 24 hodin.

Plátno Premium Canvas 360g/m²
100% bavlna

 • Plátno je matné, má nepravidelnou strukturu.
 • Plátno má své přednosti hlavně v přírodním materiálu.
 • Plátno má vysokou gramáž bavlny 360g/m².

Fotoobraz Fotoobraz

V případě Bavlny se trochu pozastavím. Jedná se strukturované plátno s vysokou gramáží, čímž oproti ECO rozhodně nemůžu hovořit o hladké struktuře. Ba naopak pory, kterými bavlna disponuje dokáží obraz a barvy vytáhnout do větší reality na povrchu. Bavlna sama o sobě vstřebává více tekutiny, čili i barev nebo laku, takže v případě tisku jsou naše tiskárny více zatěžovány na spotřebě barev, kvalitě tisku a celkově obraz působí živěji a podobá se více reálu. Naše stroje umí tisk i na tak složité materiály, které mají v milimetrech lámavou či nepravidelnou strukturu a to na všech barvách a jejich přechodech do jiných odstínu umí udělat pravidelný tisk jako na klasické fotografii. Vždy tiskneme v nejvyšší kvalitě barev, jak v černé, tak i ve všech pastelových barvách, které bývají velice choulostivé při manipulaci či ručním natahování na rám, a my všechny Vaše obrazy zpracováváme ručně. V případě lakování je to opět otázkou vkusu. Jako u ECO tak i zde je výrobní proces stejný. Musím ale zdůraznit, že tisk na bavlnu patří k hodně oblíbeným a výsledek spolu s fotografií ve vysokém rozlišení, či profi fotkou zaujme opravdu drtivou většinu náročných zákazníků.

Fotoobraz Fotoobraz

Plátno Satin Canvas 350g/m²
100% bavlna

 • Plátno ve své struktuře ukrývá jemný nádech lesku.
 • V porovnání s bavlnou a eco je struktura velmi nepravidelná.
 • Plátno je odolnější proti mechanickému poškození.
 • Materiál plátna je 100% přírodní.
 • Plátno má vyšší gramáž 350g/m² a jedná se o bavlnu s povrchovou úpravou s leskem.

Tohle plátno je pro mne tak nějak srdcová záležitost a alfou a omegou ve výběru hlavně toho, co chci na obraze zviditelnit a jakou fotku nebo jaký detail zdůraznit... Pokud bych měl shrnout výše uvedené, tak Satin je svým způsobem SVŮJ- a ví proč. Satin má velmi nepravidelnou strukturu a chybou není to, že má vady na svém povrchu- drobné hrboly a nepravidelné tvary jenže tisk na takový materiál přináší ve své podstatě radost z výsledku. Ptáte se proč? Satén má rád všechny barvy, hlavně si s barvami rád hraje a svůj um ukáže ve chvíli, kdy to Vy chcete vidět. Studoval jsem stovky fotografií a nejlépe se vyjímal na přírodě, hlavně když chcete zdůraznit z dálky západ slunce nad sněhovou závějí u které stojíte, třpyt jezera s pozadím hor v dáli apod. Třpytit se může i černobílá fotka, prakticky u tohoto plátna se meze nekladou. Jediné co bych zmínil je to že tady nelakujeme- ztráta efektu. Další na co bych Vás upozornil je to, že SATIN je odolnější, ale né u každé barvy. Sytá černá, pastelově tmavé barvy mají dlouhou dobu schnutí, takže jakmile od nás obdržíte obraz v sytých jednolitých barvách, dávejte pozor prosím na vybalování a pokud možno se nedotýkejte plátna.

Rozdíly mezi plátny

Z dálky rozdíl nepoznáte, ale z metru je rozdíl znatelný.

Fotoobrazy Fotoobrazy Fotoobrazy

Sledujte nás na @fotoobrazy_z_platna
Témata Témata: Historie Historie:
Druhy pláten

Druhy pláten

Všechny fotoobrazy z plátna Vám můžeme vytisknout na plátna Canvas 220g/m² - 100% polyester, Premium Canvas 360g/m² - 100% bavlna a Satin Canvas 350g/m² - 100% bavlna.

Lakování

Lakování

Fotoobraz z vlastní fotky je hodně křehký produkt. Pokud si zvolíte fotoobraz s lakováním, tak obraz lakujeme ručně válečkem (nanášíme dvě vrstvy průhledného laku) a pak plátno schne.

Manuál pro vkládání fotky

Manuál pro vkládání fotky

Správný postup úpravy Vaší fotografie v editoru Vám zaručí ten nejlepší výsledný fotoobraz a spokojenost s výsledkem. Postup si ukážeme na fotografii holčičky s kočičkami. Při dodržení postupu a doporučení bude výsledný fotoobraz v nejlepší možné kvalitě.

Odebírejte naše novinky a akce

Chcete, aby vám neuniklo nic důležitého z našeho eshopu?
Pak neváhejte a přihlašte se k odběru novinek.